КЗ "ЗЗСШІ № 7 І-ІІ ст." ,

середа, 5 травня 2021 р.

Завдання до дистанційного навчання на 06.05.21

06.05.21 
Вітаю Вас, шановні батьки і любі "Чомусики"!
Доброго і щасливого всім дня!


1. Заняття: Художня література
Тема: Читання й обговорення казки Василя Сухомлинського "Добре слово"


"Добре слово"

Василь Сухомлинський =>

Дослідження й аналіз художнього твору

Читання й обговорення казки Василя Сухомлинського «Добре слово». Спочатку дорослий читає дітям першу частину твору — до моменту, де родичі дають поради щодо лікування дівчинки. Дорослий пропонує дитині оцінити вчинки, поведінку рідних дівчинки Олі. Відтак спонукає пофантазувати, що вона почула б, якби опинилася в кімнаті хворої дівчинки. Обговорення: Про що можуть розмовляти персонажі твору?

Після того як дітина висловловить свої припущення, дорослий дочитує текст. Обговорення: Що трапилося з дівчинкою? Хто доглядав та провідував її? Навіщо родичі приносили їй смачне й поживне? Що допомогло Олі одужати? Хто з родичів Олі, на вашу думку, має в душі «багато сонця»?

Роздуми (рефлексія)

Наприкінці заняття дорослий запрошує дітину підбити підсумки. Обговорення: Що нового й важливого ти дізнався сьогодні на занятті? Про кого ми можемо сказати «має всередині сонце»? Хто такі «сонячні люди»? Як ми маємо до них ставитися? Про що ви розповісте своїм рідним?


Активна гра для дітей "Шамантра"




Вправа-моделювання «Якщо.., то…»

Мета:

  • закріплювати уявлення про те, що кожен поганий вчинок можна виправити доброю справою.

 Дорослий нагадує дитині, що кожна дія людини має певні наслідки. Вони позначаються не лише на ній самій, а й на інших. До того ж ці наслідки можуть залишити свій слід на довгі роки. Утім, погані вчинки можна спробувати виправити хорошими. Дорослий моделює ситуацію і пропонує разом з дітиною поміркувати, як її можна виправити. Приміром: «Якщо я когось образив, то я… Якщо я бачу, що хтось плаче або засмутився, то я…» Ситуації можна моделювати, опираючись на досвід дітей: згадувати їхніх близьких, друзів.



2. Заняття: Аплікація

Тема: "Мак-символ примирення" (об'ємна аплікація).




Перед початком роботи пропоную зробити пальчикову гімнастику

 Пальчикова гімнастика "Ромашка"

А щє пропоную для розвитку дрібної моторики зробити масаж долоньок абрикосовою кісточкою




Екоакція за участю батьків «Один день без світла»

Мета:

  • спонукати економити електроенергію, щоб не шкодити планеті.

Запропонує дітям прожити день або хоча б кілька годин без світла й використання електроенергії.  Протягом світлового дня  не вмикати світло, проєктор, комп’ютер тощо і дорослі спонукає дітей використати для своїх потреб сонячне світло: помалювати/почитати біля вікна, провести досліди із тінню тощо.

 Наступного дня обговорюють свої враження: чим діти із батьками замінили електричне світло? Як вони почувалися, коли не було світла? Дорослі підводять дітей до думки, що електроенергію потрібно берегти й використовувати альтернативні джерела енергії, наприклад сонячне світло.


Дякую за увагу!






Немає коментарів:

Дописати коментар