понеділок, 31 жовтня 2022 р.
неділя, 30 жовтня 2022 р.
пʼятниця, 28 жовтня 2022 р.
Корисний календар
Свята в листопаді
середа, 26 жовтня 2022 р.
пʼятниця, 21 жовтня 2022 р.
четвер, 20 жовтня 2022 р.
середа, 19 жовтня 2022 р.
вівторок, 18 жовтня 2022 р.
неділя, 16 жовтня 2022 р.
пʼятниця, 14 жовтня 2022 р.
14 жовтня - це значуща дата, яка переповнює гордістю та хвилюванням серця мільйонів громадян нашої України.
14 жовтня Україна святкує 3 свята, а Запоріжжя 4: День захисника і захисниці України, Покрова пресвятої Богородиці, День Українського козацтва та День визволення Запоріжжя від нацистських загарбників.
Ліни Костенко "Крилатим ґрунту не треба"
Сам удома: правила безпеки
Сам удома: як привчати до самостійності за часів війни?
Батьки — на роботі, а дитина, яка навчається дистанційно, вдома сама. Чи це нормально? А чи варто дозволяти йти до школи без нагляду, якщо будь-коли може розпочатися повітряна тривога? Війна змушує дітей дорослішати швидше, ніж у мирний час. Але й наражає на небезпеки на кожному кроці. Тож які вікові права та обов’язки у дітей в умовах воєнного стану? Пояснення та поради дає дитяча психологиня Ольга Печій.
четвер, 13 жовтня 2022 р.
Завдання до дистанційного навчання на 14.10.22
Виховна година до Дня українських захисників та захисниць, Дня українського козацтва.
Міні-проєкт «14 жовтня. Потрійне свято українців» з ключовими даними про День козацтва і чому його святкують саме на Покрову, а також коли в Україні почали в цей день святкувати День захисників України і чому.
День козацтва / Історія свята/Вікторина: "Який з тебе козак?"
День захисників і захисниць України
- Шаблон роздрукуйте на принтері на листку А4.
- Розмістіть лист білою стороною перед собою і складіть пополам вздовж. (Можна ще двічі скласти пополам, щоб сформувати границі сторінок книжечки).
- Розкладіть листок і складіть пополам тепер уже поперек сторінки.
- Зі сторони згину посередині зробіть розріз до середини сторінки.
- Відкрийте листок і складіть його знову пополам поздовж сторінки. По розрізаній лінії притягніть краї до центру.
- Складіть книжечку вдвоє титульної сторінкою вгору. Готово!
Ідея: центр ваги знаходиться нижче точки опори. За відхилення тіла з положення рівноваги виникне пара сил, що знову поверне його в початкове положення. Таку рівновагу називають стійкою. Це буде лише тоді, коли центр ваги тіла лежить нижче опори і займає найнижче з можливих положень.
середа, 12 жовтня 2022 р.
вівторок, 11 жовтня 2022 р.
Відеоролик для дітей, що робити коли почули сигнал повітряної тривоги!
"Що робити, коли лунає сирена?"
понеділок, 10 жовтня 2022 р.
пʼятниця, 7 жовтня 2022 р.
Безпека життєдіяльності
Як діяти під час сигналу "Повітряна тривога"
Поради психолога батькам
Формуємо у дитини копінг. Модифікована техніка Джудіт Делоз'є
четвер, 6 жовтня 2022 р.
середа, 5 жовтня 2022 р.
вівторок, 4 жовтня 2022 р.
неділя, 2 жовтня 2022 р.
Завдання до дистанційного навчання на 03.10.22
03 жовтня
Запоріжжя - головне козацьке місто країни.
З давніх часів Запоріжжя було колискою козацтва і вважалося символом справжньої мужності. Регіон завжди уособлював прагнення українського народу до свободи і незалежності, а його давня історія - криниця таємниць і загадок різних епох. З розвитком науково-технічного прогресу місто стало індустріалізованим, тут було побудовано безліч промислових об'єктів, але Запоріжжя не втратило свого шарму.
Герб
“Перетнутий Щит, у верхньому зеленому полі два перехрещених рушниці, в нижньому малиновому – чорний лук з трьома стрілами вістрями вниз”. Рушниці і малиновий колір вказують на козацьку перемогу, підкреслюють сучасна назва міста. Цибуля означає боротьбу проти татар. У декоративному картуші верхній елемент (замість міської корони) символізує Дніпрогес.
Прапор
Прапор міста Запоріжжя являє собою прямокутне полотнище (співвідношення сторін 1:1,5) малинового кольору (колір козацьких прапорів, пролитої крові в боротьбі за свободу і незалежність України). У центрі прапора зображений герб міста. Древко прапора забарвлене в жовтий колір (жовтий колір – символ щедрості, сили, багатства і щастя).
Видатні місця Запоріжжя.
- Національний заповідник "Хортиця"
Перший туристичний об’єкт, з яким асоціюється Запоріжжя — Національний заповідник Хортиця, одне з семи чудес України. Найбільший річковий острів Європи простягнувся на 12 км вздовж берегів Дніпра. Хортиця має унікальний ландшафт, тваринний і рослинний світ, а також зберігає історію наших предків.
На півночі острова розмістився Історико-культурний комплекс «Запорозька січ» — реконструкція козацької січі. Тут регулярно проходять екскурсії, майстер-класи та виступи січових козаків. Поруч — Музей історії козацтва з оглядовим майданчиком, з якого відкривається вражаючий вид на ДніпроГЕС.
- Дніпровська гідроелектростанція (Дніпрогес)
- Дніпровська ГЕС — другий туристичний символ Запоріжжя та друга за потужністю гідроелектростанція України. На час введення в експлуатацію це була найпотужніша ГЕС Європи. ДніпроГЕС тягнеться на 1,3 км поперек русла Дніпра і з’єднує правий і лівий береги. І хоча це промисловий об’єкт, він також є архітектурною пам'яткою, яка вражає своєю величчю та красою.
- Дніпровська гідроелектростанція (Дніпрогес)
- Запорізький дуб
- Запорізький 700-річний дуб знаходиться в селищі Верхня Хортиця. На жаль, почав засихати. Проте на ньому є кілька живих гілок. Сухі гілки підперті стовпами, навколо дуб обнесений ланцюгом. Діаметр стовбура 6 метрів 32 сантиметри, висота дерева - 36 метрів. Навіть зараз його стовбур можуть охопити, взявшись за руки, 6 дорослих людей. За легендою, саме під ним запорожці писали свій знаменитий лист турецькому султанові.